You are currently viewing UDANA INAUGURACJA DOJLID

UDANA INAUGURACJA DOJLID

W swoim pierwszym meczu w nowym sezonie Dojlidy Białystok ograły przed własną publicznością AZS Politechnikę Rzeszów 3:1. Gospodarzy do premierowego zwycięstwa w sezonie 2021/2022 poprowadził Aleksander Khanin, który wygrał obie swoje gry.

Wszystko zaczęło się od pojedynku pomiędzy Aleksandrem Khaninem a Szymonem Kolasą, jednym z najbardziej utalentowanych zawodników młodego pokolenia w Polsce. Białorusin nie miał większych problemów z ograniem przedstawiciela drużyny przyjezdnej. W dwóch pierwszy partiach młodszego kolegę ograł oddając mu po siedem punktów.

Chwilowe problemy pojawiły się w trzecim secie, który nieoczekiwanie zakończył się zwycięstwem Kolasy. To podziałało bardzo mobilizująco na Aleksandra Khanina, który w kolejnej partii nie pozostawił już żadnych złudzeń. Białorusin oddał Szymonowi Kolasie tylko punkt u efektownie zamknął swoją pierwszą grę wynikiem 3:1.

Dużo ciekawiej było w kolejnym starciu. Debiutujący na najwyższym poziomie rozgrywkowym Kamil Zdzienicki zagrał z Piotrem Chodorskim. Białostoczanin co prawda przegrał 1:3, ale mecz obfitował w wiele długich i zaciętych wymian. Mimo porażki, Kamil mógł czuć się usatysfakcjonowany, a jedyne o co może mieć do siebie pretensje, to łatwo oddana trzecia partia oraz końcówka czwartego seta, w którym blisko było do zwycięstwa i doprowadzenia do remisu.

Gospodarzy do zwycięstwa znacznie przybliżył Patryk Zatówka. Drugi z debiutujących w barwach Dojlid w Lotto Superlidze zawodników mimo początkowych problemów, porażka w pierwszym secie, ograł Rosjanina Michaiła Pajkowa 3:1. Przedstawicielowi gości „paliwa” zabrakło w decydującym momencie, o czym najlepiej świadczy wynik czwartego seta – 11:2.

Zwycięstwo Dojlidom zapewnił bardzo dobrze dysponowany Aleksander Khanin. Białorusin rozpoczął od wygranej z Szymonem Kolasą i zakończył ogrywając Piotra Chodorskiego. Miejmy nadzieję, że właśnie w takiej formie naszego zawodnika będziemy oglądać w tym sezonie jak najczęściej.

To nie koniec emocji związanych z grą naszego zespołu w ten weekend. W najbliższą niedzielę białostoczanie zagrają na wyjeździe z ASTS OLIMPIA-UNIA Grudziądz. Początek spotkania zaplanowany został na godzinę 16:00.

Dojlidy Białystok 3:1 FIBRAIN AZS Politechnika Rzeszów

Aleksander Khanin- Szymon Kolasa 3:1 (11:7, 11:7, 9:11, 11:1)
Kamil Zdzienicki- Piotr Chodorski 1:3 (7:11, 12:10, 3:11, 11:13) 
Patryk Zatówka- Michaił Pajkow 3:1 (9:11, 11:6, 13:11, 11:2)
Aleksander Khanin- Piotr Chodorski 3:1 (11:5, 5:11, 12:10)