You are currently viewing OBIECUJĄCY START DOJLID

OBIECUJĄCY START DOJLID

Trzy zwycięstwa i porażka – oto bilans Dojlid Białystok w rozpoczętych niedawno rozgrywkach Lotto Superligi. – Nie graliśmy jeszcze ligi z górą, ale biorąc pod uwagę nasz stan kadrowy, to przed startem sezonu, taki wynik brałbym w ciemno – powiedział po ostatnim meczu swojego zespołu, menadżer Dojlid, Piotr Anchim.

Białostoczanie przystąpili do rozgrywek w okrojonym składzie. Dojlidy w pierwszych czterech meczach musiały radzić sobie bez doskonale znanego białostockim kibicom Yongyin Li, a także zakontraktowanych przed tym sezonem Kentaro Miuchi oraz Kou Lei. Pod ich nieobecność w każdym meczu wystąpił Kamil Zdzienicki, który do Dojlid, przynajmniej w teorii, przybywał jako rezerwowy.

Zdzienicki na swoją pierwszą wygraną indywidualną musi jeszcze poczekać, natomiast już dwukrotnie pomógł drużynie w grze podwójnej w parze z Patrykiem Zatówką. Piąte starcie decydowało o zwycięstwach z Pogonią Lębork oraz Orliczem Suchedniów.

Pod nieobecność zawodników z Azji, sprawy w swoje ręce wziął Aleksander Khanin. Białorusin w ośmiu pojedynkach, odniósł sześć zwycięstw. W początkowej fazie sezonu właśnie na nim spoczął główny ciężar zdobywania punktów i 23-letni zawodnik wywiązuje się z tego zadania doskonale.

Białostoczanie nowy sezon zainaugurowali od wygranej z 3:1 z Politechniką Rzeszów. Następnie ulegli na wyjeździe 2:3 Olimpii-Unii Grudziądz, by w ostatni weekend ponownie wrócić na zwycięską ścieżkę i ograć 3:2 drużyny z Lęborka i Suchedniowa.

Mecze Dojlid w Lotto Superlidze w sezonie 2021/22

Dojlidy Białystok 3:2 AZS Politechnika Rzeszów [SZCZEGÓŁY]

Olimpia-Unia Grudziądz 3:1 Dojlidy Białystok [SZCZEGÓŁY]

Dojlidy Białystok 3:2 Pogoń Lębork [SZCZEGÓŁY]

Orlicz 1924 Suchedniów 2:3 Dojlidy Białystok [SZCZEGÓŁY]

Pojedynki zawodników Dojlid w Lotto Superlidze w sezonie 2021/2022

Aleksander Khanin – Piotr Chodorski 2:1

Aleksander Khanin – Szymon Kolasa 3:1

Aleksander Khanin – Jan Zandecki 3:0

Aleksander Khanin – Wasilij Lakijew 1:2

Aleksander Khanin – Alan Kulczycki 3:1

Aleksander Khanin – Adam Dosz 2:0

Aleksander Khanin – Yuma Tanigaki 2:1

Aleksander Khanin – Jakub Perek 0:3

Patryk Zatówka – Michaił Pajkow 3:1

Patryk Zatówka – Marco Golla 3:0

Patryk Zatówka – Bogusław Koszyk 1:3

Patryk Zatówka – Daniel Bąk 3:2

Kamil Zdzienicki – Piotr Chodorski 1:3

Kamil Zdzienicki – Wasilij Lakijew  3:0

Kamil Zdzienicki – Adam Dosz 0:3 Kamil Zdzienicki – Yuma Tanigaki 1:3

Rozgrywki Lotto Superligi wrócą w październiku. Serię sześciu gier białostoczanie rozpoczną od gry z Dekorglassem Działdowo, która została zaplanowana na 8 października, na godzinę 18:00.