You are currently viewing NABÓR DO UCZNIOWSKIEGO KLUBU SPORTOWEGO DOJLIDY BIAŁYSTOK

NABÓR DO UCZNIOWSKIEGO KLUBU SPORTOWEGO DOJLIDY BIAŁYSTOK

Uczniowski Klub Sportowy Dojlidy Białystok ogłasza nabór do grup dziecięcych. Czekamy na zgłoszenia uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich szkół podstawowych. Zajęcia prowadzone są w czterech lokalizacjach, a organizacją i opieką podczas zajęć zajmuje się profesjonalna kadra trenerska naszego klubu.

Jak co roku ogłaszamy nabór do naszego klubu. Czekamy na chętne dzieciaki z klas jeden-trzy szkoły podstawowej. Szkolenie prowadzimy w czterech miejscach. Są to: Zespół Szkół Rolniczych, a także Szkoły Podstawowe nr 28, 52 oraz 19. Zajęcia dla dzieci w zależności od lokalizacji odbywają się w różnych dniach i godzinach. Zajęcia prowadzi wykwalifikowana kadra trenerska z naszego klubu w osobach Marcina Jarkowskiego, Radosława Połubińskiego, Kuby Chojnackiego, a także Rafała Marczykowskiego – mówi Piotr Anchim, menadżer Dojlid.

O tym, że UKS Dojlidy jest odpowiednim miejscem do rozpoczęcia swojej przygody z tenisem stołowym, najlepiej świadczy fakt, iż klub od lat uważany jest za jeden z najlepszych w Polsce pod względem szkolenia dzieci i młodzieży. – Prócz drużyny seniorskiej występującej w najwyższej klasie rozgrywkowej co roku zdobywamy kilka medali w różnych kategoriach wiekowych i w klasyfikacji Ministerstwa Sportu i Turystyki w ostatnich latach zajmowaliśmy miejsca w pierwszej trójce – dodaje Piotr Anchim.

Przede wszystkim jest to sport bezpieczny, a jego bardzo ważną zaletą, szczególnie w rozwoju młodego człowieka jest połączenie koordynacji ruchowej i wzrokowej. Różne badania potwierdzają, że dzieci trenujące tenis stołowy mają łatwiej w szkole – tłumaczy menadżer Dojlid.

„Tenis stołowy pomaga rozwinąć inteligencję dziecka, jednocześnie zwiększając jego sprawność fizyczną. O pozytywnym wpływie gry w tenisa stołowego na rozwój człowieka wypowiedział się znany światowy neurofizjolog kliniczny dr Daniel G. Amen. Wybitny psychiatra twierdzi, że jest to jedyna dyscyplina, która ma tak znaczący wpływ na rozwój mózgu. A dzieje się tak, ponieważ gra dobrze wpływa na koordynację między dłonią a wzrokiem. Podczas meczów zawodnik musi być skupiony na piłeczce i odpowiednio szybko zareagować. Takie ćwiczenie jest idealne dla małych dzieci, zwłaszcza tych w wieku przedszkolnym. W przyszłości ułatwi im ważną, choć z pozoru banalną czynność, jaką jest przepisywanie z tablicy” – czytamy w tekście Tenis stołowy – sport dla geniuszy?, który przed kilkoma laty ukazał się na portalu TVP Sport

Szefostwo klubu nie ukrywa też, że chciałoby wśród młodych adeptów tenisa stołowego znaleźć przyszłych następców zawodników występujących w Lotto Superlidze. – Mamy ku temu odpowiednie warunki. To wysokiej klasy sprzęt, dobra organizacja jak również wysoce wyspecjalizowana kadra szkoleniowa. Dzieci, które zdecydują się przyjść do nas na zajęcia zostanie odpowiednio pokierowane. Chciałbym jednocześnie zaznaczyć, że nie zamykamy się jedynie na szkolenie wyczynowe. Na naszych zajęciach miejsce znajdą zarówno ci, którzy będą bardzo zaangażowani w grę, jak również ci, którzy trafią do nas dla własnej przyjemności. Na tym etapie skupiamy sią na grach i zabawach związanych z tenisem stołowym. Nasze grupy w tym momencie liczą już 120 osób – zaznacza Anchim.

Zgłoszenia można kierować drogą mailową na adres tenis.dojlidy@gmail.com lub telefonicznie do koordynatora szkolenia dzieci i młodzieży – Radosława Połubińskiego – tel. 503 466 161. Serdecznie zapraszamy!