You are currently viewing DOJLIDY ZAGRAJĄ W GRUDZIĄDZU

DOJLIDY ZAGRAJĄ W GRUDZIĄDZU

Przed tenisistami stołowymi Dojlid Białystok kolejne wyzwanie. Tym razem białostoczanie zagrają na wyjeździe z Olimpią-Unią Grudziądz. Zawodnicy Dojlid w podróż udali się w bardzo dobrych humorach po tym jak w piątek ograli na swoim terenie AZS Politechnikę Rzeszów. – Przed wyjazdem uczulałem drużynę, żeby byli skoncentrowani i przede wszystkim zagrali na swoim poziomie. Jeśli tak będzie to jestem pewien, że w Grudziądzu powiększymy swój dorobek punktowy – mówi Piotr Anchim, menadżer Dojlid.

Białostoczanie do meczu z Olimpią-Unią podejdą w bardzo dobrych humorach, które zapewniły im trzy punkty wywalczone w starciu z ekipą z Rzeszowa.

Pierwszy mecz sezonu potoczył się dla nas bardzo pomyślnie. Dwa punkty zdobył Aleksander Khanin, ale uważam, że wielką robotę w tym spotkaniu zrobił Patryk Zatówka. Debiutujący w naszym zespole zawodnik ograł w trzecim pojedynku Michaiła Pajkowa. W sumie, to była to dla mnie mała niespodzianka. Patryk nie był faworytem tego spotkania. Graliśmy w osłabionym składzie, bo nie dojechał do nas ani Kou Lei, ani Kentaro Miuchi. W takim składzie z nikim nie będziemy faworytem. Z fajnej strony pokazał się Kamil Zdzienicki, który mimo przegranej walczył z całych sił. Każdy docenia takie podejście, bo zacięty opór stawiany silniejszemu przeciwnikowi bojowo nastraja także kolejnych graczy. Reasumując osiągnęliśmy dobry wynik i sezon otwieramy zdobywając trzy punkty, co nas bardzo cieszy – podsumował inauguracyjne starcie z AZS-em Rzeszów, Piotr Anchim.

Teraz czas na drugi mecz, rywalem będzie Olimpia-Unia Grudziądz. – Spodziewam się podobnego meczu. Grudziądz nie należy do tuzów tej ligi. Raczej będzie walczyć o utrzymanie, niż mistrzostwo czy play-offy. Grają tam młodzi zawodnicy – Jan Zandecki i Marco Golla oraz doświadczony Rosjanin, Wasilij Lakijew. Kilka lat temu grał w Polsce. Miał wówczas bardzo dobrą skuteczność. Teraz wrócił i w ostatnim meczu zdobył dwa punkty, ograł między innymi „Wandżiego”. Zarówno jednak Patryk Zatówka oraz Aleksander Khanin są w stanie wygrać swoje mecze. Przed wyjazdem uczulałem drużynę, żeby byli skoncentrowani i przede wszystkim zagrali na swoim poziomie. Jeśli tak będzie to jestem pewien, że w Grudziądzu powiększymy swój dorobek punktowy – dodał menadżer Dojlid.

Przewidywane składy w jakich wystąpią oba zespoły:

Dojlidy: Aleksander Khanin, Patryk Zatówka, Kamil Zdzienicki

Olimpia-Unia: Wasilij Lakijew, Marco Golla, Jan Zandecki

Początek spotkania w Grudziądzu zaplanowano na niedzielę, 5 września, na godzinę 16:00.