You are currently viewing NA STARCIE PODEJMĄ CHROBREGO

NA STARCIE PODEJMĄ CHROBREGO

Poznaliśmy terminarz pierwszej rundy rozgrywek I ligi kobiet grupy północnej w sezonie 2021/2022. Na inaugurację nasza drużyna zmierzy się we własnej hali z UKS Chrobrym Międzyzdroje w sobotę, 11 września o godz. 16.

Drużyna Dojlid Białystok w poprzednim sezonie zajęła 6. pozycję w ekstraklasie kobiet. Mimo zadowalających wyników władze klubu zdecydowały, że w nadchodzących rozgrywkach żeński zespół nie będzie występował w najwyższej klasie rozgrywkowej. Miejsce Dojlid zajęła Bogoria Grodzisk Mazowiecki. Kluby zawarły porozumienie, na mocy którego Bogoria przejęła kontrakt Katarzyny Grzybowskiej-Franc. W zamian Dojlidy otrzymały miejsce w pierwszej lidze kobiet.
 
– Pierwsza liga kobiet, gdzie koszty logistyczne są podobne do ekstraklasy, będzie dla naszych zawodniczek lepsza pod względem szkoleniowym. Mam tu na myśli Kamilę Gryko, Julię Jackowską, Michalinę Górską, Zuzannę Borek i inne młode tenisistki – uważa menadżer Dojlid, Piotr Anchim.
 
Nowy sezon I ligi kobiet startuje już 11 września. Na inaugurację grupy północnej tenisistki Dojlid Białystok podejmą drużynę UKS Chrobry Międzyzdroje (4. miejsce w sezonie 2020/2021). Z kolei pierwszym wyjazdowym rywalem białostoczanek będzie LUKS Agro-Sieć Chełmno. Do derbów Białegostoku dojdzie natomiast w 8. kolejce, kiedy drużyna Dojlid zagra w hali ATS east rent.
 
Terminarz Dojlid Białystok w pierwszej rundzie I ligi kobiet 2021/2022
1. kolejka: Dojlidy Białystok – UKS Chrobry Międzyzdroje (sobota, 11 września o godz. 16)
2. kolejka: LUKS Agro-Sieć Chełmno – Dojlidy Białystok (sobota, 9 października o godz. 16)
3. kolejka: Dojlidy Białystok – Energa Manekin Toruń (sobota, 16 października o godz. 16)
4. kolejka: LKTS LUVENA Luboń – Dojlidy Białystok (sobota, 30 października o godz. 16)
5. kolejka: Dojlidy Białystok – Polmlek Lidzbark Warmiński (sobota, 13 listopada o godz. 16)
6. kolejka: GOSRIT Energa Mar-Bruk ZRB Luzino – Dojlidy Białystok (sobota, 20 listopada o godz. 16)
7. kolejka: Dojlidy Białystok – MRKS Gdańsk (sobota, 27 listopada o godz. 16)
8. kolejka: ATS east rent Białystok – Dojlidy Białystok (sobota, 11 grudnia o godz. 16)
9. kolejka: Dojlidy Białystok – KS Stella Niechan Gniezno (nie podano)
 
Daty i godziny spotkań mogą ulec zmianie.