You are currently viewing KULCZYCKI Z BRĄZOWYM MEDALEM ME

KULCZYCKI Z BRĄZOWYM MEDALEM ME

Alan Kulczycki został brązowym medalistą w turnieju deblowym mistrzostw Europy kadetów w chorwackim Varazdinie. Sukces ten reprezentant Dojlid Białystok osiągnął w parze z Miłoszem Redzimskim (Bogoria Grodzisk Mazowiecki).

W Chorwacji zakończyły się mistrzostwa Europy juniorów i kadetów. Reprezentanci Polski przywieźli do kraju aż dziewięć medali, zajmując 3. miejsce w klasyfikacji medalowej. Cegiełkę do tego sukcesu dołożył zawodnik Dojlid – Alan Kulczycki, który zdobył brązowy medal w turnieju gry podwójnej w rywalizacji kadetów.
 
Marsz po brązowy medal Kulczycki i Redzimski rozpoczęli od pokonania bośniackiego debla Benjamin Zijadic/Aron Kanlic 3:0 (11:6, 11:5, 11:4). Następnie biało-czerwoni pokonali rumuński duet Stefan Ursut/Luca Oprea 3:2 (9:11, 15:13, 7:11, 16:14, 13:11) oraz czeską parę Martin Sip/Stepan Brhel 3:0 (11:5, 11:7, 11:5).
 
W półfinale na drodze polskiej pary stanęli Francuzi – Felix Lebrun i Flavien Coton. Po zaciętym i emocjonującym pojedynku rywale zwyciężyli 3:2 (6:11, 11:3, 11:13, 11:6, 11:5). Porażka z „Trójkolorowymi” oznaczała, że polski duet musiał zadowolić się najniższym stopniem podium.
 
ME kadetów U-15 odbywały się kilka dni po ME juniorów do lat 19, w tym samym chorwackim mieście. Bohaterem tych zawodów był Samuel Kulczycki, starszy brat Alana. To mistrz Polski i podstawowy zawodnik seniorskiej reprezentacji. W juniorach zdobył złoto w drużynie i deblu z Maciejem Kubikiem, srebro w singlu i brąz w mikście z Anną Brzyską.
 
Fot. PZPS