You are currently viewing KULCZYCKI: NIE MYŚLAŁEM O MEDALU

KULCZYCKI: NIE MYŚLAŁEM O MEDALU

Alan Kulczycki odniósł życiowy sukces, sięgając po brązowy medal w turnieju deblowym mistrzostw Europy U-15 w Chorwacji. – Cieszę się tym bardziej, że przystępując do turnieju nie miałem żadnych celów związanych z wynikiem. Chciałem pokazać się z najlepszej strony i to zaprowadziło mnie do medalu – mówi zawodnik Dojlid Białystok.

Kulczycki wystąpił w Varażdinie w duecie z Miłoszem Redzimskim. W drodze po medal biało-czerwoni pokonali pary z Bośni i Hercegowiny, Rumunii i Czech. W półfinale na drodze polskiej pary stanęli Francuzi – Felix Lebrun i Flavien Coton. Po zaciętym i emocjonującym pojedynku rywale zwyciężyli 3:2.
 
– Pozostaje lekki niedosyt, ponieważ prowadziliśmy w tym meczu 2:1. Niestety, w dwóch kolejnych partiach lepsi okazali się rywale. Mimo to jestem zadowolony z brązowego medalu, biorąc pod uwagę że to moje pierwsze zawody tak wielkiej rangi międzynarodowej – uważa Kulczycki.
 
W turnieju indywidualnym Alanowi nie udało się awansować do najlepszej „8”, mimo że w meczu 1/16 finału polski debiutant walczył dzielnie i był bliski sprawienia niespodzianki.
 
– Poniosłem porażkę 3:4, z czego jestem trochę niepocieszony. Była szansa, aby awansować dalej. Kto wie co mogłoby się stać w ćwierćfinale. Traktuje to jako naukę na przyszłość i cenne doświadczenie. Wierzę, że to zaprocentuje – przekonuje Kulczycki, który chwali również organizację chorwackiego turnieju.
 
Na odpoczynek nie będzie dużo czasu, bowiem Kulczycki już myśli o nadchodzących wyzwaniach związanych z występami w ekstraklasowej Pogoni Lębork, do której jest wypożyczony. Z kolei w październiku 15-latek wystąpi w Grand Prix Polski Juniorów w Nowym Dworze Mazowieckim.
 
– Nie stawiam sobie jakiś konkretnych celów przed tym sezonem. Po prostu chciałbym pokazać się z najlepszej strony i dać z siebie wszystko – kończy Kulczycki.
 
Fot. PZTS