You are currently viewing ZNAMY TERMINARZ LOTTO SUPERLIGI

ZNAMY TERMINARZ LOTTO SUPERLIGI

Meczem u siebie z Fibrain KU AZS Politechnika Rzeszów w piątek, 3 września (godz. 18) rozpoczną nowy sezon Lotto Superligi tenisiści stołowi Dojlid Białystok. W rozgrywkach 2021/2022 rywalizować będzie rekordowa liczba 14 drużyn.

Władze Lotto Superligi zatwierdziły również zmiany, które obowiązywać będą od nowego sezonu. Zdecydowano, że w tych rozgrywkach zawodnicy będą mogli zagrać w rundzie play-off, czyli o medale, jeśli wcześniej wystąpią w czterech, a nie jak dotychczas pięciu meczach Lotto Superligi. 
 
– Po rundzie zasadniczej kluby zostaną podzielone na dwie grupy: z miejsc 1-7 zagrają w mistrzowskiej i z miejsc 8-14 w spadkowej. Do play-off awansuje osiem zespołów, w tym mistrz grupy spadkowej – mówi Zbigniew Leszczyński, prezes spółki Lotto Superligi.
 
W ćwierćfinałach i półfinałach rywalizacja będzie się odbywać systemem mecz i rewanż. Finał tradycyjnie odbędzie się na neutralnym terenie. Tytułu broni Dekorglass Działdowo, a beniaminkami są Morliny Ostróda i Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów.
 
Poznaliśmy już terminarz rozgrywek Lotto Superligi w sezonie 2021/2022. Na inaugurację Dojlidy Białystok podejmą zespół Fibrain KU AZS Politechnika Rzeszów. Spotkanie to odbędzie się w piątek, 3 września o godz. 18. Dwa dni później nasi tenisiści zmierzą się na wyjeździe z Olimpią-Unią Grudziądz. Z kolei już w 5. kolejce w Białymstoku odbędzie się hitowe spotkanie z mistrzem Polski – Dekorglassem Działdowo. Pierwsza runda rozgrywek potrwa do 21 grudnia.
 
– Cieszę się, że odpowiednio wcześniej znany jest terminarz. Ułatwi nam to planowanie przyjazdu naszych zawodników. Uważam, że harmonogram gier jest dla nas korzystny. W pierwszych czterech meczach wrześniowych musimy zdobyć minimum dziesięć punktów i taki jest plan – mówi menadżer Dojlid Białystok.
 
Terminarz Dojlid Białystok w pierwszej rundzie Lotto Superligi sezonu 2021/2022
1. kolejka: Dojlidy Białystok – Fibrain KU AZS Politechnika Rzeszów (piątek, 3 września o godz. 18)
2. kolejka: Olimpia-Unia Grudziądz – Dojlidy Białystok (niedziela, 5 września o godz. 16)
3. kolejka: Dojlidy Białystok – Poltarex Pogoń Lębork (piątek, 10 września o godz. 18)
4. kolejka: Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów – Dojlidy Białystok (niedziela, 12 września o godz. 16)
5. kolejka: Dojlidy Białystok – Dekorglass Działdowo (piątek, 8 października o godz. 18)
6. kolejka: Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Dojlidy Białystok (niedziela, 10 października o godz. 16)
7. kolejka: Dojlidy Białystok – Sokołów SA Jarosław (piątek, 15 października o godz. 18)
8. kolejka: KU AZS AWFiS Balta Gdańsk – Dojlidy Białystok (niedziela, 17 października o godz. 16)
9. kolejka: Dojlidy Białystok – Morliny Ostróda I (piątek, 29 października o godz. 18)
10. kolejka: Dojlidy Białystok – Lotto Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz (niedziela, 31 października o godz. 16)
11. kolejka: Energa Manekin Toruń – Dojlidy Białystok (piątek, 10 grudnia o godz. 18)
12. kolejka: Dojlidy Białystok – 3S Polonia Bytom (niedziela, 12 grudnia o godz. 16)
13. kolejka: Uczelnia Państwowa Zamość – Dojlidy Białystok (wtorek, 21 grudnia o godz. 18)