You are currently viewing TENISIŚCI DOJLID W KADRZE POLSKI NA ME

TENISIŚCI DOJLID W KADRZE POLSKI NA ME

Tenisiści stołowi Dojlid Białystok – Alan Kulczycki i Michał Wandachowicz znaleźli się w kadrze reprezentacji Polski na tegoroczne mistrzostwa Europy juniorów i kadetów w Varażdinie.

Turniej w Chorwacji (Gazprom European Youth Championships) został podzielony na dwie części – od 18 do 24 lipca zagrają juniorzy U-19, a w od 27 lipca do 2 sierpnia kadeci U-15. W kadrze Biało-Czerwonych znalazło się w sumie 18 zawodników i zawodniczek.
 
Miło nam poinformować, że w wąskim, czteroosobowym składzie kadetów na ten turniej jest dwóch reprezentantów Dojlid Białystok. To Alan Kulczycki i Michał Wandachowicz, którzy zdominowali stawkę podczas czerwcowych mistrzostw Polski kadetów rozgrywanych w Rawie Mazowieckiej.
 
– Dla klubu to wielkie wyróżnienie i nobilitacja, że obaj wystąpią w mistrzostwach Europy w Chorwacji – mówi menadżer białostockiego klubu, Piotr Anchim. – Obecnie to najlepsi polscy kadeci. Będą to pierwsze mistrzostwa Europy, na których obaj wystąpią. Liczymy na dobry wynik. Chłopaki rozwijają się świetnie i jako klub na pewno będziemy ich wspierać. Chciałbym, żeby za jakiś czas stanowili o sile pierwszego zespołu Dojlid – dodaje.
 
W składzie juniorów reprezentacji Polski U-19 są Samuel Kulczycki (Dekorglass Działdowo), Maciek Kubik (Dekorglass Działdowo), Miłosz Redzimski (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) [tylko turniej drużynowy], Łukasz Sokołowski (Ostródzianka Ostróda), Szymon Kolasa (Politechnika Rzeszów). W turnieju indywidualnym Miłosza Redzimskiego zastąpi Mateusz Zalewski (ZKS Zielona Góra). Jeśli chodzi o pary w zawodach gier podwójnych, m.in. Maciej Kubik wystąpi w mikście z Niemką Sophia Klee. Samuel Kulczycki zagra z Anną Brzyską.
 
W składzie juniorek są Anna Brzyska (Kolping Jarosław), Zuzanna Wielgos (Politechnika Rzeszów), Anna Kubiak (JKTS Jastrzębie-Zdrój), Natalia Szymczyk (Skarbek Tarnowskie Góry) i Ilona Sztwiertnia (Bronowianka Kraków), kadetek – Wiktoria Wróbel (MRKS Gdańsk), Zofia Śliwka (Bogoria Grodzisk Mazowiecki), Aleksandra Guzik (Gryf Gdów) i Natalia Bogdanowicz (Warmia Lidzbark Warmiński), kadetów – wspomniani Alan Kulczycki (UKS Dojlidy Białystok) i Michał Wandachowicz (UKS Dojlidy Białystok) oraz Szymon Brud (Kolping Jarosław) i Miłosz Redzimski (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) w turnieju indywidualnym.
 
Ostatnie mistrzostwa Europy juniorów i kadetów odbyły się w 2019 roku w czeskiej Ostravie. Złote medale zdobyli Anna Węgrzyn w singlu juniorek oraz jej siostra Katarzyna Węgrzyn z Samuelem Kulczyckim w mikście juniorów. W kategorii kadetów po brąz sięgnęli Miłosz Redzimski w singlu oraz Ilona Sztwiertnia i Wiktoria Wróbel w deblu.