You are currently viewing DOJLIDY NAJLEPSZE WŚRÓD KADETÓW

DOJLIDY NAJLEPSZE WŚRÓD KADETÓW

Wielkim sukcesem reprezentantów Dojlid Białystok zakończyły się mistrzostwa Polski kadetów i kadetek rozgrywane w miniony weekend w Rawie Mazowieckiej.

Rozstawiony z „jedynką” Alan Kulczycki został mistrzem Polski kadetów w grze pojedynczej. W finałowym spotkaniu turnieju pokonał swojego klubowego kolegę – Michała Wandachowicza 4:1 (8:11, 11:4, 11:4, 11:3, 11:5).
 
Zawodnicy Dojlidy równych sobie nie mieli też w rywalizacji drużynowej. Drużyna w składzie Wandachowicz, Kulczycki i Szymon Patejczuk zajęła pierwsze miejsce, tracąc w całym turnieju zaledwie dwa sety. W finale białostoczanie pokonali zespół Kolpingu Frac Jarosław 3:1.
 
Czwarty medal dla Dojlid podczas turnieju w Rawie Mazowieckiej przypadł duetowi Wandachowicz/Kulczycki, który awansował do finału w grze podwójnej. W decydującym spotkaniu nasza para przegrała 1:3 z Marcelem Błaszczykiem (Dwójka Rawa Mazowiecka) i Dawidem Jadamem (Kolping Frac Jarosław).
 
– Dojlidy kolejny rok z rzędu są topowym klubem w Polsce wśród kadetów i kadetek. Jesteśmy bardzo szczęśliwi z tego sukcesu. Na największe słowa uznania zasługują Alan i Michał, którzy zdobyli najwięcej medali – mówi menadżer Dojlid Białystok, Piotr Anchim.
 
Fot. Polski Związek Tenisa Stołowego