You are currently viewing NABÓR DO KLASY MISTRZOSTWA SPORTOWEGO

NABÓR DO KLASY MISTRZOSTWA SPORTOWEGO

XVII Liceum Ogólnokształcące z klubem UKS Dojlidy Białystok ogłaszają nabór do klasy sportowej o profilu tenis stołowy (I klasa liceum – rocznik 2005).

Szkoła ma bogate tradycje sportowe. Uczniowie mają optymalne warunki do profesjonalnego uprawiania sportu, bowiem zajęcia dydaktyczne są ułożone tak, aby nie kolidowały z zajęciami sportowymi. Szkoła dysponuje internatem, a uczniowie mają możliwość korzystania z bogatej oferty zajęć pozalekcyjnych w ramach działających kół zainteresowań i sekcji sportowych.
 
Co roku do naszej szkoły trafiają najzdolniejsi uczniowie z regionu i całej Polski. Nauczycielami są Piotr Anchim (menadżer Dojlid Białystok) i Paulina Mikiewicz-Łapińska, polska lekkoatletka specjalizująca się w biegach średniodystansowych, wielokrotna medalistka mistrzostw Polski. W klubie odpowiada za przygotowanie motoryczne naszych zawodników i zawodniczek.
 
– W naszej szkole uczyli się, bądź uczą m.in. Mateusz Czernik, były zawodnik Dojlid, teraz trener reprezentacji Polski kadetów i kadetek, czy medalistki mistrzostw Polski w tenisie stołowym – Julia Jackowska, Julia Szymczak, Gabriela Dyszkiewicz oraz Kamila Gryko – mówi menadżer Dojlid Białystok i nauczyciel Piotr Anchim. – Mamy znakomite warunki do treningu. Szkoła posiada małą i dużą halę sportową. Uczniowie mają wszystkie potrzebne narzędzia do treningu. Szkoła wyposażona jest również w siłownie, która jest nieodłącznym elementem zajęć sportowych.
 
Najzdolniejszym kandydatom klub oferuje występy w rozgrywkach ligowych na szczeblu pierwszej i drugiej ligi, bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie oraz stypendia sportowe. 
 
– Bardzo przykładamy się w zakresie szkolenia młodzieży. Pokazujemy, że sport z nauką może iść w parze. Wielu absolwentów naszej szkoły osiągnęło sukces w życiu zawodowym, skończyło prestiżowe studia albo wciąż trenuje tenis stołowy. W szkole i klubie panuje świetna atmosfera, dbamy o dobrą współpracę na każdej płaszczyźnie. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do rekrutacji – mówi Piotr Anchim.
 
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny – Piotr Anchim, tel. 792313001