You are currently viewing KOU LEI W DOJLIDACH!

KOU LEI W DOJLIDACH!

Ukraiński tenisista chińskiego pochodzenia Kou Lei w Dojlidach Białystok! 33-letni zawodnik, występujący dotychczas w Sokołowie Jarosław, związał się z naszym klubem rocznym kontraktem.

To prawdziwa bomba transferowa tego okienka w LOTTO Superlidze. Wielokrotny medalista drużynowych mistrzostw Polski i najlepszy zawodnik trzech ostatnich sezonów polskiej ekstraklasy – Kou Lei dołącza do Dojlid Białystok.
 
– Kou Lei zastąpi w naszym zespole Wandżiego, z którym rozwiązaliśmy umowę za porozumiem stron – mówi menadżer Dojlid, Piotr Anchim. – Kou Lei ma obywatelstwo ukraińskie. Będzie kolejnym reprezentantem Dojlid, który wystąpi na igrzyskach olimpijskich. Zobaczymy go podczas turnieju w Tokio. Jest największą gwiazdą LOTTO Superligi. Mam nadzieję, że przyciągnie wielu kibiców na nasze trybuny i stanie się liderem tego zespołu – dodaje.
 
33-letni Kou Lei pochodzi z Chin, ale w 2006 roku przyjechał na Ukrainę i spędził tam dwa lata. Występował dla tego kraju na igrzyskach olimpijskich w Pekinie i Rio de Janeiro. Na trzecie igrzyska w karierze – do Tokio – wyruszy jako zawodnik Dojlid Białystok.
 
W trzech ostatnich sezonach LOTTO Superligi był niepodważalnie najlepszym zawodnikiem. W obecnych rozgrywkach Kou Lei wystąpił 31. razy, odnosząc 25. zwycięstwa (81% skuteczności). Takim samym bilansem może pochwalić się jedynie Robert Floras z Polonii Bytom. Obaj zajęli ex-aequo pierwsze miejsce w rankingu indywidualnym.
 
Kou Lei jest piątym zawodnikiem potwierdzonym przez Dojlidy Białystok do gry w nadchodzącym sezonie 2021/2022. Wcześniej kontrakty z klubem podpisali lub przedłużyli: Aleksander Khanin, Yongyin Li, Patryk Zatówka i Kentaro Miuchi.
 
Fot. Exprerior Tabel Tennis Club