You are currently viewing ŚWIETNE WYSTĘPY JUNIORÓW I KADETÓW

ŚWIETNE WYSTĘPY JUNIORÓW I KADETÓW

Młodzi zawodnicy Dojlid Białystok po raz kolejny mogą pochwalić się dużym sukcesem. Nasi reprezentanci zdominowali rywalizację w turnieju juniorów i kadetów podczas Mistrzostw Województwa Podlaskiego, które w miniony weekend odbyły się Szkole Podstawowej nr 49 w Białymstoku.

Dojlidy po raz kolejny zaznaczyły swoją dominację na regionalnym podwórku. Tegoroczne mistrzostwa były dla naszego klubu niezwykle udane. 
 
W niedzielę (24.04) mistrzostwo województwa w kategorii juniorek zdobyła Michalina Górska. Awans do mistrzostw Polski juniorek wywalczyła również Wiktoria Soczko. Wyczyn koleżanek powtórzył Piotr Michalski, który nie miał sobie równych w rywalizacji juniorów. Michalski wywalczył sobie również przepustkę do majowych mistrzostw Polski juniorów w drużynie, występując z Maciejem Puchacewiczem i Filipem Perkowskim. 
 
Dzień wcześniej limity na MP w Rawie Mazowieckiej uzyskali też Zuzanna Borek w turnieju kadetek i Szymon Patejczuk w turnieju kadetów. Sobotnie zawody dobrze wspominać będą też Konrad Gryk i Maciej Perkowski, którzy uzyskali awans w turnieju drużynowym.
 
– Cieszymy się z osiągniętych wyników oraz z tego, że nasza ciężka codzienna praca przynosi efekty – mówi trener Dojlid Białystok, Rafał Marczykowski. – Naszym priorytetem jest turniej w Rawie Mazowieckiej i chcemy tam wypaść jak najlepiej. Mamy duże ambicje – kończy.