Dojlidy drugą siłą Pucharu Polski

Tenisistki Dojlid zajęły drugie miejsce w finałowym turnieju Pucharu Polski. W meczu o trofeum nasza drużyna przegrała 0:4 z AZS UE Wrocław.

-   Wrocławianki, które były gospodyniami finałów, to wicemistrzynie kraju i pokazały różnicę między ekstraklasą a pierwszą ligą. Ale i tak jesteśmy dumni z naszych zawodniczek, bo odniosły duży sukces - ocenia menadżer naszego klubu Piotr Anchim.

Do Dojlid w uśmiechnęło się w losowaniu, bo nasze tenisistki nie trafiły na gospodynie, ani na drugi zespół ekstraklasowy - Bronowiankę Kraków, tylko na pierwszoligowy LUKS Chełmno.

Szczęściu trzeba jednak pomóc i Julia Jackowska, Kamila Gryko i Sandra Kozioł uczyniły to, wygrywając 4:2.  Największy wkład w zwycięstwo miała Julka, która wygrała oba single i dołożyła zwycięstwo w deblu, wraz z Kamilą Gryko.

W finale Natalia Bajor oraz siostry  Anna i Katarzyna Węgrzyn, a wiec najwyższa krajowa półka, zwyciężyły  z Dojlidami bez straty punktu, podobnie zresztą jak wcześniej z Bronowianką.

Trzecie miejsce zajęła drużyna z Krakowa, po wygranej 4:0 z Chełmnem.

Fot. Robert Kruk (na zdjęciu Kamila Gryko).

SPONSORZY TECHNICZNI:

SPonsor 1 Ligi kobiet: