Do Krosna po medale

Aż ośmiu zawodników i zawodniczek naszego klubu wystartuje w Krośnie na Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów.

- To imponująca reprezentacja, a na dodatek nasi juniorzy i juniorki są wysoko w rankingu. Nie ukrywam zatem, że liczymy na medale, chociaż konkurencja jest bardzo mocna - mówi menadżer Dojlid Piotr Anchim.

Największe nadzieje wiążemy ze startem Przemka Walaszka, który kilka dni temu tak wspaniale wypadł na wielkim turnieju międzynarodowym w Belgii, docierając aż do finału.

- Przemek wrócił zmęczony, ale bardzo szczęśliwy i z wielkim zapałem do treningu. W Krośnie wystartuje z czwórką, a więc jest poważnym kandydatem do medalu - dodaje Piotr Anchim.

Na udany start liczy też sam zawodnik.

- Jeśli utrzymam swoją formę i dyspozycję to o wynik się nie boję, chociaż najbardziej zależy mi na medalu w grze pojedynczej - stwierdził Przemek w wywiadzie dla oficjalnej strony Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Ale osiągnąć sukcesy mogą też inni nasi reprezentanci. Wśród juniorek z siódemką rozstawiona jest Sandra Kozioł, a z numerem 17 - Weronika Mielnicka.

- Szanse mają nasze drużyny, a wszyscy zagrają także w grach podwójnych i mikstach. Wiadomo, że sporo zależeć będzie od losowania, ale jedziemy do Krosna w bojowych nastrojach - podsumowuje Piotr Anchim.

Na mistrzostwach Polski wystąpią: Sandra Kozioł, Weronika Mielnicka, Julia Jackowska, Kamila Gryko, Przemysław Walaszek, Marcin Olszewski, Mateusz Repke i Maciej Piszczatowski.

Nam pozostaje trzymać kciuki i życzyć Dojlidom powodzenia. Turniej rusza 26 kwietnia.

Fot. Robert Kruk (na zdjęciu: Weronika Mielnicka).

SPONSORzy:

SPONSORZY TECHNICZNI: