Wielki sukces Przemka Walaszka

Zawodnik naszego klubu Przemysław Walaszek zajął drugie miejsce podczas bardzo mocno obsadzonego turnieju Belgium Junior and Cadet Open, rozgrywanego w ramach World Junior ITTF Tour.

- To bez wątpienia życiowy sukces Przemka, który spisał się w Belgii rewelacyjnie - cieszy się menadżer naszego klubu Piotr Anchim.

Na otwarcie rywalizacji nasz junior pokonał 4:0 Hiszpana Alvaro Gainzę. Potem wyeliminował  Francuza Doriana Zhenga, wygrywając 4:1. W ćwierćfinale naszemu tenisiście nie sprostał kolejny Francuz - Bilal Hamache, ulegając Polakowi 2:4. Wreszcie w półfinale zawodnik Dojlid rozegrał kolejny znakomity pojedynek, wygrywając 4:1 z Hiszpanem Alberto Lillo.

W wielkim finale na Przemka czekał już mistrz Europy z ubiegłego roku - Ioannis Sgouropoulos. Grek grał w Belgii wspaniale i do starcia z naszym reprezentantem przegrał tylko jednego seta. Tenisista Dojid walczył, ale przegrał 1:4, co nie umniejsza jego ogromnego sukcesu. Wielkie gratulacje, Przemek!

Fot. Robert Kruk (na zdjęciu: Przemysław Walaszek).

SPONSORZY TECHNICZNI:

SPonsor 1 Ligi kobiet: