Superliga: Mistrz świata w naszej hali

Sześć kolejek zostało do końca rozgrywek fazy zasadniczej Lotto Superligi. W najbliższym meczu Dojlidy Wschodzący Białystok zagrają u siebie z Dekorlgassem Działdowo.

- Nasza sytuacja jest trudna, ale wierzę, że utrzymamy się w Lotto Superlidze. I nie jest to nadrabianie miną, czy urzędowy optymizm, tylko realna ocena naszych możliwości i szans - mówi trener naszego zespołu Marcin Jarkowski.

Dojlidy Wschodzący Białystok zajmują 11. - spadkowe miejsce, ze stratą pięciu punktów do bezpiecznej strefy.

- Do zdobycia jest jeszcze 18 oczek. W mojej ocenie, wygranie czterech spotkań i zdobycie 12 punktów, stworzy realną szansę na utrzymanie się. W każdym razie, każdy mecz, każdy pojedynek i każdy set są teraz dla nas na wagę złota - zaznacza trener Jarkowski.

Pierwszą bitwą w wojnie o uniknięcie degradacji będzie wtorkowy mecz z Dekorglassem. Niemal na sto procent do naszej hali przyjedzie wielka gwiazda - Chińczyk Chao Zhang.

- To mistrz świata z 2011 roku, a więc zawodnik z najwyższej światowej półki i jego gra będzie gratką dla kibiców. Dekorglass mierzy w mistrzostwa, stąd ściąga taką armatę. Ale i tak zrobimy wszystko, by pokonać zespół z Działdowa, a przynajmniej zdobyć punkt - zaznacza trener naszego zespołu.

Obok Zhanga, w drużynie gości zagrają Paweł Fertikowski i Jiri Vrablik lub Yang Wang. My rzucimy do walki najmocniejszy skład: Wandżiego, Pawła Platonowa i Yongyina Li.

- Optymizmem napawa forma Pawła w ostatnich turniejach indywidualnych. Wiemy, że trenował w Czarnogórze i jest w bardzo dobrej dyspozycji. Jeśli Li nie będą nękały kłopoty zdrowotne, a na swoim poziomie zagra Wandżi, to jesteśmy groźni dla każdego rywala - kończy Marcin Jarkowski.

Wtorkowy mecz z Dekorlgassem rozpocznie się o godz. 18. Wstęp wolny. Liczymy na naszych kibiców. Przyjdźcie, pomóżcie dopingiem, na który bardzo liczymy!

Fot. Robert Kruk (na zdjęciu: Yongyin Li).

SPONSORzy:

SPONSORZY TECHNICZNI: