Informacje

prev
next

Wracamy z cennym punktem

Dwa ciężkie mecze wyjazdowe w Lotto Superlidze mają za sobą nasi tenisiści. Dojlidy Wschodzący Białystok przegrały 1:3 z AZS AWFiS Gdańsk i 2:3 z Dekorglassem Działdowo.

- Na pewno jest niedosyt, bo zdobycz mogła być znacznie większa. Ale trzeba też docenić to, że zdobyliśmy punkt w hali lidera z Działdowa, co pozwoliło nam opuścić ostatnie miejsce w tabeli - mówi menadżer naszego klubu Piotr Anchim.

Z bardzo dobrej strony pokazał się Soumyajit Ghosh. Hindus w barwach naszego klubu wygrał oba swoje pojedynki - w Gdańsku pokonał 3:1 Chińczyka Genga Zihao, a w Działdowie bez straty seta odprawił z kwitkiem Pawła Fertikowskiego. Trzeba podkreślić dużą odporność psychiczną Ghosha, który większość partii wygrał w nerwowych końcówkach.

Niestety, stalowych nerwów zabrakło Wandżiemu i Pawłowi Platonowowi. W Gdańsku nasz kapitan prowadził 2:1 w setach, 8:6 i serwował w starciu z Michaiłem Pajkowem i nie zamknął pojedynku. Potem, także w pięciu setach, przegrał Plati i zamiast przynajmniej jednego punktu, nie zdobyliśmy żadnego.

Jeszcze bliżej wygranej Dojlidy Wschodzący Białystok były w hali lidera z Działdowa. W pierwszym pojedynku Paweł Platonow toczył zacięty bój z urodzonym w Chinach reprezentantem Słowacji Wang Yangiem. W piątej partii nasz Białorusin prowadził już 8:4. Potem, przy stanie 10:9 miał meczbola, a jednak został pokonany.

- Wielka szkoda, bo potem wygrali Ghosh i Wandżi i można było zwyciężyć 3:0. Sprawę mógł także rozstrzygnąć nasz kapitan, który jednak ostatecznie nie dał rady Yangowi no i zamiast trzech, jest tylko punkt - zaznacza Piotr Anchim.

W tym pojedynku doszło do ciekawego zdarzenia. W pierwszym secie, przy stanie 10:9 dla Wandżiego, broniący się Yang odbił piłeczkę w aut. Pani sędzia przełożyła już nawet wynik na 11:9, zawodnik gospodarzy spuścił głowę, a nasz kapitan pokazał, że jednak piłeczkę musnęła stół. Wynik został poprawiony na 10:10, Wandżi dostał brawa od kibiców Dekorglassu, po czym... przegrał seta. Nagrodę fair play za sportową postawę ma jednak zagwarantowaną.

A już we wtorek, o godz. 18, w hali przy ul. Suchowolca gramy z mistrzem kraju - Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki. Zapraszamy do kibicowania, bo szykuje się naprawdę emocjonujące widowisko.