Lotto Superliga: Musimy strącić Gwiazdę

Zagramy osłabieni, ale i tak interesuje nas wyłącznie zwycięstwo – mówi przed piątkowym spotkaniem z Zooleszcz Gwiazdą Bydgoszcz menadżer naszego klubu Piotr Anchim.

Z powodu zgrupowania reprezentacji Indii zabraknie w naszych szeregach Soumyajita  Ghosha. To poważny ubytek, gdyż Hindus jest najlepiej punktującym zawodnikiem Dojlid Wschodzący Białystok (cztery zwycięstwa w siedmiu pojedynkach).

Co prawda z tego samego powodu w drużynie z Bydgoszczy także zabraknie dwóch reprezentantów Indii, ale Gwiazda pokazała, że umie ich zastąpić. We wtorek nasz przeciwnik wygrał 3:1 z Morlinami Ostróda. Dwa oczka zdobył Anglik Andrew Baggaley, a jedno Rosjanin Wia czesław Burow. Skład gości uzupełnił Tomasz Tomaszuk.

– To nie będzie łatwy mecz, ale musimy wygrać, by na dobre nie ugrzęznąć na dole tabeli. Ciężar odpowiedzialności powinien wziąć na siebie Wandżi. Liczymy też, że wreszcie przełamie się Paweł Platonow – mówi Piotr Anchim.

Po raz pierwszy a naszej drużynie w tym sezonie Lotto Superligi wystąpi junior Przemysław Walaszek.

– Mamy zdolną młodzież i trzeba dawać jej szansę. Wierzymy, że Przemek pokaże się z dobrej strony – uważa menadżer Dojlid Wschodzący Białystok.

Piątkowe spotkanie wyjątkowo zostanie rozegrane o  godz. 12:00. Jest to spowodowane tym, że już w sobotę rano juniorzy naszego klubu, w tym Przemek Walaszek, będą grać na turnieju z cyklu Grand Prix Polski w Brzegu Dolnym i muszą odbyć długa podróż.

– Wierzę, że nasi kibice i tak zrobią wszystko, by pojawić się na trybunach hali przy ul. Suchowolca. Doping w tym trudnym meczu będzie nam bardzo potrzebny – kończy Piotr Anchim.

SPONSORzy:

SPONSORZY TECHNICZNI: