Lotto Superliga: Porażka z beniaminkiem

Naszej drużynie nie udała się wyprawa do stolicy, bo przegraliśmy ze Spójnią Warszawa 2:3. Po jednym pojedynku wygrali Soumyajit Ghosh i Wang Zeng Yi.

- Jestem rozczarowany, bo liczyłem na zwycięstwo, gdyż nasz rywal nie mógł skorzystać z obcokrajowców i grał praktycznie w dwójkę. Nie robimy tragedii, bo wierzę, że wkrótce zaczniemy regularnie wygrywać, ale nie jest miło doznać trzeciej porażki w czwartym meczu - ocenia menadżer Dojlid Wshodzący Białystok Piotr Anchim.

Niestety, ciągle bez indywidualnego zwycięstwa jest Paweł Platonow. Nasz Białorusin przegrał w Warszawie 0:3 z Patrykiem Chojnowskim i 1:2 w decydującym o końcowej wygranej pojedynku z Piotrem Chodorskim.

- Wierzyłem w przełamanie Platiego, bo wiem jak ambitnym jest tenistą i jak przeżywa serię swoich porażek.

Niestety, przeciwko Spójni zagrał bardzo słabo i ma nad czym myśleć, podobnie jak reszta zespołu - uważa Piotr Anchim.

Ważnym momentem było spotkanie Soumyajita Ghosha z Piotrem Chodorskim. Nasz zawodnik pierwszego seta wygrał 11:4, a w drugim prowadził 10:7. Zmarnował trzy setbole i przegrał do 10. W kolejnej partii wrócił do gry ze stanu 3:9 i zwyciężył na przewagi, ale potem górował Chodorski.

- Można tylko gdybać, co by się stało, gdyby nasz tenisista wyszedł na 2:0 w setach. Ważne, że Soumyajit nie załamał się i gładko ograł potem Chojnowskiego. Dało to nam punkt, bo wcześniej Wandżi nie miał problemu i wygrał z Krzysztofem Stępniem. Dzięki temu nie wracamy z niczym - kończy menadżer naszej drużyny.

Kolejne spotkanie nasza drużyna rozegra 20 października - we własnej hali z Gwiazdą Bydgoszcz.

Spójnia Warszawa - Dojlidy Wschodzący Białystok 3:2
Patryk Chojnowski - Paweł Platonow 3:0 (11:8, 11:9, 11:5)
Piotr Chodorski - Soumyajit Ghosh 3:2 (4:11, 12:10, 12:14, 11:9, 11:6)
Krzysztof Stępień - Wang Zeng Yi 0:3 (1:11, 5:11, 6:11)