Informacje

prev
next

Ghosh w finale Polish Open !

Nasi zawodnicy z dobrej strony pokazali się na kończącym się w Częstochowie wielkim międzynarodowym turnieju 2017 ITTF Challenge Częstochowa Polish Open.
 
Największy sukces odniósł Soumyajit Ghosh, który w niedzielę zagra w finale gry podwójnej. Nasz Hindus występuje z innym reprezentantem Indii - Harmeetem Desai. Duet z Azji pokonał w tunrieju głównym rywali ze Szwecji, Czech i Niemiec. W finale na naszego zawodnika czeka dobry znajomy, czyli Ho Kwan Kit. "Smok z Hongkongu", który robił furorę w Dojidach w poprzednim sezonie Lotto Superligi, w Częstochowie gra z rodakiem - Pak Nam NG.
 
--->FINAŁ GRY PODWÓJNEJ NIEDZIELA GODZ. 14:00 w TVP SPORT<----
 
Co ciekawe, w finale omal nie doszło do wewnętrznej bitwy tenisitów naszego klubu, bo z Kitem i NG przegrali Wang Zeng Yi i Danel Górak. Reprezentanci Polski stoczyli z parą z Hongkongu zacięty, pięciostetowy pojedynek, przegrywając 2:3 (11:8, 7:11, 6:11, 13:11, 5:11).
 
- Biorąc pod uwagę rangę turnieju i jego obsadę, sukces Wandżiego i niezależnie od wyniku finału Ghosha jest bardzo duży, co nas niemiernie cieszy - mówi menadżer Dojlid Piotr Anchim. 
 
Powodów do radości dostarczyła też nasza młodzież, szczególnie Aleksandra Jarkowska i Przemysław Walaszek.
 
O dwóch zwycięstwach Oli w kwalifikacjach zawodów do lat 21 pisano na głównej stronie Polskiego Związku Tenisa Stołowego, podkreślając, że nasza tenisitka ma przecież dopiero 14 lat, a pokonała Agnieszkę Pietrzak oraz Finkę Annę Kirichenko. Warto też odnotować zwycięstwo Przemka Walaszka nad reprezentantem Szwecji Malte Moregardem i bardzo dobry, chociaż przegrany pojedynek z Rosjaninem Lwem Kacmanem. Generalnie, nasza młodzież nie zawiodła, a zebrane w Częstochowie doświadczenia z pewnością zaprocentują w przyszłości - dodaje Piotr Anchim.  
 
(na zdjęciu Soumyajit Ghosh, fot. Robert Kruk)

 SPONSORZY Klubu:

         

SPONSORZY TECHNICZNI:

    

SPonsor 1 Ligi kobiet:

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: