Informacje

prev
next

Lotto Superliga: Goście są rozdrażnieni

W piątek Dojlidy Wschodzący Białystok inaugurują nowy sezon Lotto Superligi we własnej hali. Rywalem jest Kolping Frac Jarosław.
 
– Przed sezonem typowałem Kolping Frac jako kandydata do medalu, a nawet mistrzostwa Polski. Przecież Anglik Paul Drinkhall to medalista mistrzostw świata w drużynie, a Chorwat Tomislav Pucar to młodzieżowy mistrz Europy – mówi menadżer naszego klubu Piotr Anchim.
 
A jednak podkarpacka drużyna zaczęła fatalnie, przegrywając we własnej hali po 1:3 z Morlinami Ostróda i Gwiazdą Bydgoszcz.
 
- Mam świadomość, że goście przyjadą rozdrażnieni tymi wpadkami. Znam ich menadżera Kamila Dziukiewicza i wiem, że on nienawidzi przegrywać. Zrobi wszystko, by się u nas odkuć - uważa Piotr Anchim.
 
Tyle, że na wygraną liczą też nasi tenisiści, którzy przegrali inaugurację w Zielonej Górze z Palmiarnią 1:3.
 
- Widać, że zawodnicy bardzo to przeżyli. Szczególnie Soumyajt Ghosh jest niepocieszony, bo to debiutant w naszej Lotto Superlidze, a przegrał z Lucjanem Błaszczykiem. Liczę na sportową złość i rehabilitację. Rywal jest trudny, ale leży w zasięgu naszych możliwości –zaznacza nasz menadżer.
 
Dodatkową motywację ma Paweł Platonow, który wczoraj obchodził 34. urodziny. Oby nasz Białorusin sprawił sobie i nam prezent dobrą grą.
 
– W spotkaniach, kiedy poziom jest wyrównany, decydują szczegóły, w tym doping. Dlatego liczymy na naszych kibiców i serdecznie zapraszamy ich do hali przy ulicy Suchowolca. Potrzebujemy was, przyjdzie i pomóżcie zespołowi – apeluje Piotr Anchim.
 
Spotkanie rozpocznie się o godz. 18:00. Wstęp wolny.
 
PRAWDOPODOBNE SKŁADY
Dojlidy Wschodzący Białystok: Wang Zeng Yi (Polska), Paweł Platonow (Białoruś), Soumyajt Ghosh (Indie).
 
Kolping Frac Jarosław: Paul Drinkhall (Wielka Brytania), Tomislav Pucar (Chorwacja), Patryk Zatówka (Polska).
 
INNE MECZE 2. KOLEJKI
Piątek, godz. 18:00 Dojlidy Wschodzący Białystok - Kolping Frac Jarosław, Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz - Palmiarnia Zielona Góra, Unia-AZS AWFiS Gdańsk - AZS Politechnika Rzeszów.
 
Niedziela, godz. 17:00 Dekorglass Działdowo - Polonia Bytom .
 
Poniedziałek, godz. 18:00 Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki - Warta Kostrzyn.
 
24 października: Morliny Ostróda - Spójnia Warszawa.

 SPONSORZY Klubu:

         

SPONSORZY TECHNICZNI:

    

SPonsor 1 Ligi kobiet:

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: