To będzie trudny, ale i ciekawy sezon

Wtorek - 26 września, godz. 18:00, hala w Drzonkowie. To tu sezon 2017/18 Lotto Superligi zainauguruje drużyna Dojlidy Wschodzący Białystok.

Naszym rywalem będzie Palmiarnia Zielona Góra i będzie to trudny początek rozgrywek.

– Cały sezon będzie ciężki, ale i bardzo ciekawy. Wszystkie drużyny wzmocniły się i Lotto Superliga jest piekielnie mocna. Każdy mecz będzie bitwą. A o tym, że rozgrywki zapowiadają się przy tym niezwykle ciekawie najlepiej świadczy to, że na inaugurację skazany na pożarcie beniaminek – Spójnia Warszawa, ograł 3:1 mistrza kraju – Bogorię Grodzisk Mazowiecki – mówi menadżer Dojlid Wschodzący Białystok Piotr Anchim.

W naszym klubie zmieniła się nie tylko nazwa, ale i skład. Odeszli Białorusin Aleksander Khanin i reprezentant Hongkongu Ho Kwan Kit. Pozyskaliśmy natomiast kilku zawodników. Dołączyli do nas Chińczycy Yongyin Li oraz Yu Zhou, ale w pierwszej części sezonu zaprezentuje się w barwach zespołu trenera Marcina Jarkowskego Hindus Ghosh Soumyajit.

– Tenisista z Indii jest już z nami od kilku dni. To bardzo widowiskowo grający zawodnik, a do tego bardzo wszechstronny. Dobrze czuje się zarówno w ataku, jak i w defensywie i mam nadzieję, że jego pozyskanie będzie strzałem w dziesiątkę - kontynuuje menadżer.

Obok Ghosha o sile Dojlid Wschodzący Białystok stanowić będą: kapitan zespołu Wang Zeng Yi, który niedawno został wybrany najbardziej wartościowym zawodnikiem (MVP) poprzedniego sezonu oraz Białorusin Paweł Platonow.

– Naszym celem jest przynajmniej powtórzenie zajętego w minionych rozgrywkach piątego miejsca, a po cichu myślimy o jego poprawieniu. Będzie to jednak piekielnie trudne, bo rywale są bardzo mocni – uważa Piotr Anchim.

Zaczynamy meczem z Palmiarnią, która w poprzednich rozgrywkach dwukrotnie ograliśmy.

– Tyle, że wtedy w ekipie rywali brakowało ich asa – Taku Takakiwy. Teraz Japończyk prawdopodobnie wystąpi. Uważam, że szanse obu drużyn są równe, a o wyniku zadecyduje ustawienie i dyspozycja dnia – dodaje menadżer naszego klubu.

Trzymamy kciuki za udaną inaugurację sezonu w wykonaniu naszego zespołu.

PRAWDOPODOBNE SKŁADY

Palmiarna Zielona Góra: Taku Takakiwa (Japonia), Lucjan Błaszczyk (Polska), Miroslav Horejsi (Czechy)

Dojlidy Wschodzący Białystok: Wang Zeng Yi (Polska), Paweł Platonow (Białoruś), Ghosh Soumyajit (Indie)

INNE MECZE 1. KOELJKI
Wtorek, godz. 18:00: Warta Kostrzyn - Unia-AZS AWFiS Gdańsk, Firbain AZS Politechnika Rzeszów - Dekorglass Działdowo, 3S Polonia Bytom - Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz, Kolping Frac Jarosław - Morliny Ostróda.

Spójnia Warszawa - Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 3:1.

SPONSORzy:

SPONSORZY TECHNICZNI: