Informacje

prev
next

MEKiJ: Kamila i Przemek nie zawiedli

Dwójka zawodników Dojlid Białystok na Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów – Kamila Gryko i Przemysław Walaszek nie odniosła większych sukcesów, ale też nie zawiodła.

Na brawa zasłużył Przemek. Nasz junior wygrał dwa piękne, siedmiosetowe pojedynki i został zastopowany dopiero w starciu z Rumunem Raresem Siposem . Tenisista Dojlid walczył, ale uległ rozstawionemu z numerem drugim faworytowi 1:4.

Kadetka Kamila Gryko najpierw gładko pokonała 4:0 reprezentującą Finlandię Aleksandrę Titilevskają, by przegrać 2:4 z Rosjanką Ariną Slautiną. Warto dodać, że pogromczyni naszej zawodniczki dotarła potem aż do ćwierćfinału. Zawodnicy Dojlid przyzwoicie wypadli też w rozgrywkach drużynowych.

– W sumie nie było źle, a dla Przemka i Kamili ważne będą zdobyte na imprezie tak dużej rangi doświadczenia. Wierzę, że zaprocentuje to w przyszłości – mówi menadżer Dojlid Piotr Anchim.

Plon medalowy Polski na zawodach w Portugalii to trzecie miejsce Samuela Kulczyckiego w turnieju indywidualnym kadetów.