Informacje

prev
next

MEKiJ: Zwycięstwa w Portugalii

Nasi zawodnicy udanie rozpoczęli udział w turniejach singlowych na Mistrzostwach Europy Juniorów i Kadetów w Portugalii.

Dwa trudne, siedmiosetowe pojedynki wygrał junior Przemysław Walaszek. Tenisista Dojlid w rundzie kwalifikacyjnej przegrywał z Turkiem Tugayem Yilmazem 2:3, ale potem zagrał koncertowo. Ograł rywala do czterech i do dwóch i awansował dalej.

W 1. rundzie Przemek zmierzył się z Węgrem Patrikiem Juhaszem. Wszystko układało się dobrze do stanu 3:0. Potem przeciwnik przebudził się i wygrał trzy kolejne sety. Końcówka należała do naszego reprezentanta, który zwyciężył 11:7 i gra dalej.

Na otwarcie turnieju kadetek Kamila Gryko nie dała najmniejszych szans reprezentującej Finlandię Aleksandrze Titilevskiej, ogrywając ją bez straty seta. Kamila dużo trudniejszą przeprawa miała w grze mieszanej, w której występuje wraz z Patrykiem Pyskiem. Polski mikst zwyciężył na otwarcie turnieju 3:2 rywali z Bułgarii.

Kamila w mieście Guimaraes występuje też w deblu (z Katarzyną Królikowską), a Przemek w grze podwójnej zaprezentuje się wraz z Janem Zandeckim. Trzymamy kciuki za udane występy.