Informacje

prev
next

MEKiJ: Drużyny bez medali

W portugalskim Guimaraes trwają Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów. Biało-czerwonych barw bronią zawodnicy Dojlid: kadetka Kamila Gryko i junior Przemysław Walaszek.
 
Młode Polki przegrały wszystkie mecze w grupie - 1:3 z Białorusią i Francją oraz 0:3 z Turcją. Kamila Gryko zdobyła jeden punkt, ogrywając Białorusinkę. W meczu play-off kadetki przegrały 2:3 z Litwą, a w walce o o miejsca 17-24 nasza reprezentacja uległa 0:3 Serbii.
 
 
Lepiej radzili sobie juniorzy, którzy otarli się o ćwierćfinał. W grupie eliminacyjnej Polacy ponieśli na początek dwie porażki (bez Przemysława Walaszka w składzie) – 1:3 z Francją i 2:3 ze Słowenią. W ostatnim meczu – z Anglią, tenisista Dojlid już wystąpił i biało-czerwoni zwyciężyli 3:2, a Przemek dołożył cegiełkę do awansu, pokonując 3:2 Joshuę Benneta.
 
W fazie play-off nasi juniorzy pokonali Portugalię 3:2, a nasz zawodnik znów miał udział w triumfie, po zwycięstwie 3:1 z Jose Magalhaesem. Na drodze do ćwierćfinału stanęła Belgia. Biało-czerwoni zaczęli znakomicie i prowadzili 2:0. Niestety, potem górą byli rywale, którzy wygrali trzy kolejne pojedynki (Przemek uległ 0:3 Valentinowi Pieraertowi) i to oni wciąż liczą się w walce o medale.
 
Kamila i Przemek wystartują teraz w turnieju indywidualnym. Nasza kadetka na początek zagra z reprezentującą Finlandię Aleksandrą Titilevksają, a rywalem juniora będzie Turek Yilmaz Tugay. 

 SPONSORzy:

          

SPONSORZY TECHNICZNI:

    

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: