Informacje

prev
next

Podsumowanie: Więcej takich sezonów

Sukcesy naszego klubu w kraju i poza jego granicami, to nie tylko udane występy Dojlid w Lotto Superlidze.
 
Pisaliśmy już o dobrej postawie Wandżiego, ale indywidualnie dobrze spisywali się też inni zawodnicy Dojlid. Paweł Platonow był bardzo blisko strefy medalowej w grze deblowej podczas mistrzostw świata w Duesseldorfie. Jest też aktualnym wicemistrzem Białorusi, a złoto przegrał po zaciętej walce z byłym już kolegą klubowym z Dojlid - Aleksandrem Khaninem. Obaj sięgnęli też po tytuł mistrza swego kraju w deblu. W najbardziej prestiżowych i w najmocniej obsadzonych turniejach w Azji regularnie grywał Ho Kwan Kit z Hongkongu.
 
Sukcesy odnosiła też nasza młodzież. Na mistrzostwach Polski juniorów podwójnym wicemistrzem kraju (w deblu i mikście) został Przemysław Walaszek. W grze mieszanej partnerowała mu koleżanka klubowa - Sandra Kozioł, która wywalczyła też brąz w deblu, wspólnie z kolejna naszą tenisitką - Weroniką Mielnicką.
 
Nasza kadetka - Kamila Gryko, na mistrzostwach kraju została srebrną medalistką w mikście, a wraz z koleżanką kubową Aleksandrą Jarkowską zajęła trzecie miejsce w drużynie.
 
- Do tego dochodzą grad medali w rozgrywkach wojewódzkich i udane występy w prestiżowych turniejach ogólnopolskich. Pod względem sportowym był to dla nas bez wątpienia udany sezon. Nasi reprezentanci promowali klub, miasto i tenis stołowy - ocenia menadżer Dojlid Piotr Anchim.
 
Były też duże sukcesy organizacyjne. To Białystok dostał prawo organizacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski oraz meczu barażowego o prawo gry na Drużynowych Mistrzostwach Europy, w którym pokonaliśmy Czechy 3:0.  
 
- To pokazuje, że jesteśmy postrzegani jako prężny ośrodek tenisa stołowego w Polsce. Cieszymy się też, że podołaliśmy wyzwaniom organizacyjnym, co również zostało dostrzeżone w kraju - zaznacza Piotr Anchim.
 
Wypada tylko zawodnikom, kibicom i przyjaciołom Dojlid życzyć udanych wakacji. Zobaczymy się już w nowym sezonie i oby był on przynajmniej tak samo udany, a nawet lepszy dla naszego klubu.

 SPONSORzy:

          

SPONSORZY TECHNICZNI:

    

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: