Informacje

prev
next

Sto lat Wandżi !

24 czerwca urodziny świętował nasz kapitan - Wang Zeng Yi, który kończy 34 lata. Wszystkiego najlepszego Wandżi!
 
Kapitan Dojlid urodził się w 1983 roku w chińskim mieście Tiencin. W wieku 18 lat przybył do Polski i tu już pozostał. Założył rodzinę i został reprezentantem naszego kraju. Lista jego  osiągnięć - idywidualnych i drużynowych - jest ogromna. Skupmy się tylko na ostatnim roku, czyli okresie, w którym reprezentuje barwy naszego klubu.
 
Jeszcze przed startem rozgrywek Lotto Superligi Wandżi reprezentował Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro, gdzie wystąpił w turnieju indywidulanym i drużynowym. W Lotto Superlidze był podporą Dojlid, kończąc sezon w trzecim rankingiem indywidualnym, a nasz klub zajął bardzo wysokie - piąte miejsce. Do niego należy historyczne osiągnięcie - pierwszy dla regionu medal w turnieju indywidualnym mistrzostw kraju - zajął trzecie miejsce na zawodach w Częstochowie.  
 
Był reprezentantem Polski na Indywidualne Mistrzostwa Świata w Duesseldorfie, ważnym ogniwem zespołu, który awansował do mających się odbyć w Luksemburgu Drużynowych Mistrzostw Europy. Wraz z Danielem Górakiem wygrał turniej Belarus Open w deblu i był jego finalistą w grze pojedynczej. Jak na 12 miejsięcy to bardzo wiele.
 
- Jego sprowadzenie było bez wątpienia strzałem w dziesiątkę, nie tylko ze względów czysto sportowych. To postać bardzo znana, której towarzyszy zainteresowanie mediów. Wandżi promuje nasz klub, miasto i tenis stołowy. W drużynie to prawdziwy kapitan, wspomagający kolegów i wzór dla modzieży. Ale przede wszystkim to ciepły, wesoły i pełen poczucia humory człowiek. Dlatego cieszymy się, że jego kontrakt został przedłużony o kolejne dwa lata - mówi menadżer Dojlid Piotr Anchim.
 
Wraz z władzami klubu, zawodnikami i kibicami składamy naszemu kapitanowi najserdeczniejsze życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności. Sto lat Wandżi! 

 SPONSORzy:

          

SPONSORZY TECHNICZNI:

    

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: